Gyakori kérdések
Mitől családiasabb az óvodájuk, mint más óvoda?
Válasz: Szegeden egy gyorsan fejlődő, szépülő város szívében működik óvodánk immár 15 éve. Helyi sajátosságunk, hogy saját lakásunkban van kialakítva az óvoda, ahol mi is élünk családunkkal, így apa, anya gyermekeként élik itt meg mindennapjaikat a ránk bízott kicsinyek. Minden gyermek saját képessége és fejlődési tempójára alapozva, a családdal együtt nevelhető a legjobban. Férjemmel együtt dolgozunk az óvodában, így az anya-apa modell biztosított az egész nap során. A vegyes életkorú maximum 10 fős csoport is családiasabbá teszi óvodánkat.
Milyen óvodai programmal dolgoznak?
Válasz: A Tevékenységközpontú óvodai nevelési programot választottam a gyermekek számára. Legfontosabb pedagógiai szempontunk, hogy kimutatott szeretettel, megértéssel, példamutatással, játékos tevékenységek által nevelhetők és fejleszthetők a gyermekek.
Óvodájuk milyen nyitva tartással dolgozik?
Válasz: Óvodánk 8-16.00 óráig van nyitva. Viszonylag rugalmasak vagyunk, a szülők egyéni kéréseiknek - például a 8 órára munkába siető szülő számára - lehetőséget adunk, hogy úgy hozza gyermekét óvodába, hogy ő is nyugodtan beérjen munkahelyére.
Mikor lehet megtekinteni óvodájukat?
Válasz: Mindig nyitottak vagyunk a látogatásra. Abban az esetben, ha egyéni beszélgetést is igényelnek, akkor előre egyeztetett időpontban érünk rá, hogy az óvodai életet ne zavarják idegenek.
Hogyan néz ki a napirendjük?
Válasz: A nap folyamán a játék és szabadidős tevékenység 4 órát tölt ki. Az étkezés, pihenés 2,5 órát tesz ki, az öltözködés, tisztálkodási tevékenység 1 órát. A komplex foglalkozások naponta 35 percig tartanak. A napirendben az egyes tevékenységekre fordítható idő rugalmasan változtatható a körülmények, az évszakok, a váratlan események hatására.
Az étkezésnél van-e lehetőség sajátos jellegű étrend biztosítására?
Válasz: Igen, felvállaljuk a vegetáriánus és az allergiás gyermekeket is. Az étkezéssel kapcsolatban szeretném még elmondani, hogy a helyes táplálkozási szokások kialakításánál a rendszeresség az első szempont. Sajnos sok család életvitele éppen ezt a rendszeres, időbeni étkezést nem biztosítja, ezért fokozottan figyelnünk kel arra a napirendben, hogy meghatározott időintervallumon belül történjenek az étkezések. Így a gyermekek jobb étvággyal esznek.